Top.Mail.Ru
10- C
Масква
20.01.2021
MOSKONEWS.COM Міжнародны музычна-забаўляльны партал
КІНО & ТБ / films & tv

Поўны спіс фільмаў 6-ГА МЕКФ

slaider mjff2020 filmy

Гледачоў і гасцей 6-га Маскоўскага габрэйскага кінафестывалю чакае насычаная праграма дакументальнага кіно з Ізраіля, ЗША, Канады, Германіі, Францыі, Іспаніі, Швейцарыі, Даніі, Румыніі і Аўстраліі, сярод якіх «Сол і Рубі: дуэт« Якія перажылі Халакост »(ЗША, 2020 ды рэж. Тод Лендинг, 12+), «У пагоні за Іешуа» (Ізраіль, 2019, рэж. Шай Фогельман, 12+), «Скрыпач: цуд з цудаў» (ЗША, 2019, рэж. макс Левковиц, 12+), «Для гэтага патрэбна сям'я» (Данія, 2019, рэж. Сусана Ковач, 12+), «Карціны ў яго жыцця» (Ізраіль, ЗША, Канада, 2019, рэж. Дэні Менкин, Йонатан Нір, 12+), «Нянавісць сярод нас» (ЗША, 2019, рэж. Дэвід Макензі, 16+) і іншыя.

Мастацкія поўнаметражныя фільмы:

• АСНОЎНЫ КОНКУРС

  • «Маладыя« полакас »(Бразілія, 2019, рэж. Алекс Леві-Хеллер, 16+)
  • «Мяне клічуць Сара» (ЗША, 2019, рэж. Стывен Оритт, 16+)
  • «Шалом Тайвань» (Аргенціна, 2019, рэж. Вальтэр Техблум, 12+)
  • «Астатнія» (Венгрыя, 2019, рэж. Барнабаш Той, 12+)
  • «Фраў Штерн» (Нямеччына, 2019, рэж. Анатол Шустэр, 12+)
  • «Миньян» (ЗША, 2020 ды рэж. Эрык Стыл, 18+)

• пазаконкурснай праграме

  • «Супраціў» (ЗША, Вялікабрытанія, Германія, Францыя, 2020 ды рэж. Хонатан Якубовіч, 12+)
  • «Танцуючыя сабакі Дамброва» (Канада, 2018, рэж. Зак Бернбаум, 12+)
  • «Крэшчэнда» (Нямеччына, 2019, рэж. Дрор Захави, 12+)
  • «Як Гітлер скраў ружовага труса» (Германія, Швейцарыя, 2019, рэж. Караліна Лінк, 6+)
  • «Трус ДжоДжо» (ЗША, Новая Зеландыя, Чэхія, 2019, рэж. ўпотай Вайтити, 12+)

Дакументальныя поўнаметражныя фільмы:

• Конкурсная праграма

  • «Сол і Рубі: дуэт« Якія перажылі Халакост »(ЗША, 2020 ды рэж. Тод Лендинг, 12+)
  • «Скрыпач: Цуд з цудаў» (ЗША, 2019, рэж. макс Левковиц, 12+)
  • «Для гэтага патрэбна сям'я» (Данія, 2019, рэж. Сусана Ковач, 12+)
  • «У пагоні за Іешуа» (Ізраіль, 2019, рэж. Шай Фогельман, 12+)
  • «Карціны ў яго жыцця» (Ізраіль, ЗША, Канада, 2019, рэж. Дэні Менкин, Йонатан Нір, 12+)
  • «Нянавісць сярод нас» (ЗША, 2019, рэж. Дэвід Макензі, 16+)

• пазаконкурснай праграме

  • «РБГ» (ЗША, 2018, рэж. Джулі Коэн, Бетси Уэст, 12+)
  • «Шалом Алах» (Швейцарыя, 2019, рэж. Давід Фогель, 12+)
  • «Шишиньет: як я выпадкова стала шпіёнку» (Нямеччына, Францыя, 2019, рэж. Нікола Алісаў Хенсен, 12+)
  • «Зроблена ў Асвенцыме: нерасказаная гісторыі блока №10» (Ізраіль, Германія, 2019, рэж. Сільвія Нагель, Соня Вінтэрберг, 16+)
  • «Апошні курорт» (ЗША, 2018, рэж. Дэніс Шолль, Карым Табш, 12+)
  • «Адпраўленне цягнікоў» (Румынія, 2020 ды рэж. Раду Жуде, Адрыян Чиофланка, 16+)
  • «Канкурсантка» (Францыя, Турцыя, Ізраіль, Нямеччына, 2020 ды рэж. Эйтан Ипекер, 12+)
  • «Рабін ідзе на захад» (ЗША, 2019, рэж. Эмі Геллер, Джэральд Піры, 12+)

Дакументальныя кароткаметражныя фільмы:

• Конкурсная праграма

  • «Габрэй заходзіць у бар» (ЗША, 2018, рэж. Джонатан Мілер, 12+)
  • «Вычитывая Нюрнбергскія лісты» (ЗША, 2019, рэж. Цім Рэйкфорт, Дэйв Буссан, 12+)
  • «Пацверджаныя прасторы» (Ізраіль, Іспанія, Францыя, 2019, рэж. Амар Ал Абдул Раззак, Шыра Украиниц, 6+)
  • «Кантактны заапарк» (ЗША, 2019, рэж. Дэніэл Робін, 12+)
  • «Начальнік могілак» (Расія, 2018, рэж. Ілля Вейцман, 12+)
  • «Дзве мае жыцця: творчы адказ Халакосту» (Аўстралія, 2019, рэж. Саріт Голд, 12+)
  • «Свініна выключаецца: гісторыя кашэрнага барбекю» (ЗША, 2019, рэж. Джейкоб М. Рос, Адам Хірш, 12+)
  • «Ангел гісторыі» (Нямеччына, 2019, рэж. Эрык Эссер, 12+)
  • «Цэнтральная сіметрыя» (Расія, 2020 ды рэж. Ганна Панова, 12+)
  • «Стью» (ЗША, 2019, рэж. Джонатан Грубер, 12+)

• пазаконкурснай праграме

«26 Ияра. Ленінград »(Расія, 2020 ды рэж. Марат Мардахаеў, 12+)

Мастацкія кароткаметражныя фільмы:

• Конкурсная праграма

  • «Боль» (Ізраіль, Канада, 2019, рэж. дота Марэна, 6+)
  • «Апошняя» (Ізраіль, 2019, рэж. ЦАР Эдэра-Мордехович, Том Презман, 16+)
  • «У нашай сінагозе» (Украіна, Францыя, 2019, рэж. Іван Арляню, 12+)
  • «На ўзбярэжжах» (Вялікабрытанія, 2019, рэж. люк Роджэрс, 12+)
  • «Грустные Саксы» (Аўстралія, 2019, рэж. Джоэл Перлгут, 12+)
  • «Шабесгой» (ЗША, 2019, рэж. Талія Осцін, 16+)
  • «Права нараджэння» (Ізраіль, 2019, рэж. Інбар Хореш, 12+)
  • «Хэрри кіры» (Вялікабрытанія, 2019, рэж. Джэйк Кун, 12+)
  • «Ніхто не кажа» (Ізраіль, 2019, рэж. Ротем Шапіра, 12+)
  • «Элеанора Иллинойская» (ЗША, 2019, рэж. Даніэль Дуршслаг, 12+)
  • «Параненая птушка» (ЗША, 2020 ды рэж. Рэйчел Харысан Гордан, 12+)
  • «Диббук» (ЗША, 2019, рэж. Даян Давід Уалид, 12+)
  • «Кактэйль« Мазалаў тав »(Нямеччына, 2020 ды рэж. Мікі Паатч, Аркадзь Хаіт, 12+)
  • «Святы талісман» (Расія, 2020 ды рэж. Міхаіл Плутахин, 12+)

Аляксей Чадов накачал мышцы для здымак у фільме «Молат»

Наталля Копнина

Гарык Харламаў і Крысціна Асмус агучылі герояў сямейнай прыгодніцкай камедыі «Сабакі пад прыкрыццём»

Наталля Копнина

Фільм «Тэкст» з Аляксандрам Пятровым адкрые фестываль «Еўразійскі мост» ў Ялце

Філіп Кіркораў СТАЎ султанам, А Мікалай Баскаў - Джына

Рулькова Алена

Ганна Котава-Дзярабіна і Вольга Веникова ў дэбютным фільме Мікіты Тарасава «Дзякуй, коучер!»

moskonews

Адбылася прэм'ера фільма Міхаіла Сегала «Сланы могуць гуляць у футбол»

moskonews
ArabicArmenianAzerbaijaniChinese (Simplified)EnglishFrenchGeorgianGermanGreekHebrewHindiItalianJapaneseKoreanPortugueseRussianSpanishTajikTurkishUzbek