MOSKONEWS.COM Міжнародны музычна-забаўляльны партал
ПАДЗЕІ / events

У Маскве вызначыліся новыя чэмпіёнам Расіі па КАРАОКЕ 2020

Караоке ў сланечнікаў

У канцы сакавіка 2021 года ў Маскве на адной з лепшых пляцовак у Маскве - канцэртнай залы «Сланечнік», пры падтрымцы агульнарасійскага руху прадпрымальнікаў і генеральным партнёрстве кампаніі Evolution, адбыўся фінал Чэмпіянату Расіі па караоке «КАРАОКЕ БЕЗ МЕЖАЎ». Гэта штогадовае доўгачаканая падзея, якая не мае аналагаў у нашай краіне. Але гэты вакальны сезон выдаўся асабліва цяжкім, бо нам усім давялося перажыць covid-19. Многія спявалі дома, таму што мы праводзілі онлайн конкурсы # поёмдома і # домапеть. Але нарэшце абмежаванні саслаблі і надышоў фінал Чэмпіянату Расіі.

За званне чэмпіёна і Чэмпіёнкі Расіі па караоке 2020 свайго рэгіёну і далейшае права прадстаўляць Расію на найбуйнейшых міжнародных вакальных спаборніцтвах, змагаліся канкурсанты з: Варонежа, Новасібірска, Краснадара, Бранска, Люберец (Маскоўская вобласць.) І Масквы. На жаль не ўсе рэгіёны змаглі прыехаць у сувязі з пандэміяй і яе наступствамі. Але ўсё ж фінал адбыўся. У гэтыя дні ў журы конкурсу былі зоркі расійскай эстрады, вядомыя палітыкі, удзельнікі і пераможцы мінулагодніх Чэмпіянатаў Расіі і Свету па караоке, якія павіншавалі і падтрымалі удзельнікаў сваімі песнямі, а таксама партнёры і спонсары ўсяго мерапрыемства, якія падарылі прызы і падарункі ўсім удзельнікам. Менавіта яны вызначылі і назвалі імёны новых Чэмпіёнаў РАСЕІ па караоке 2020.

У гэтым вакальным сезоне былі прадстаўлены сольныя намінацыі ў дзвюх узроставых катэгорыях 18-35 і 36-70 гадоў, сярод жанчын. І агульная мужчынская катэгорыя 18-70лет. Фінал складаўся з двух дзён, падзеленых на турнір і гала канцэрт пераможцаў прызавых месцаў. У першым дні, удзельнікі выканалі па дзве рознахарактарныя песні, кожны ўдзельнік паказаў два розныя вобразы. Гэта быў самы складаны тур, многія ўдзельнікі дыхалі адзін аднаму ў спіну па балах, многіх падзялялі ўсяго 3-4 бала. На другі дзень ужо былі названы імёны пераможцаў. Чэмпіёнам Расіі па Караоке сярод мужчын стаў Артур Гурьенович - піяр-менеджэр рэстарана з г. Краснадара, Віцэ-чэмпіёнам стаў Іван скарабей - дырэктар кампаніі з г.Масквы, Бронзавым прызёрам стаў прадстаўнік г.Люберцы, фінансіст - Дзмітрый Щербанюк.

група падтрымкі

Таксама ў мужчынскай намінацыі быў адзначаны самы дарослы ўдзельнік праекта Уладзімір Міхін які таксама стаў Чэмпіёнам Расіі па караоке 2020 года спецыяльнай намінацыі старэйшыя за 50 гадоў. Сярод жанчын у старэйшай узроставай катэгорыі Чэмпіёнкай Расіі па караоке стала Ірына Кролевска - падарожніца і тэатральны агент з г. Масквы, Віцэ-Чэмпіёнкай Расіі стала прадстаўніца горада Люберцы Анири, выхавальніца дзіцячага садка. Бронза дасталася Кацярыне Лузінай - начальніцу аддзела лагістыкі і імпартных аперацый з горада Масква. Сярод дзяўчат у малодшай узроставай катэгорыі Чэмпіёнкай Расіі стала прадстаўніца горада Воронеж, Кацярына Сафонава, арганізатар святаў і як потым высветлілася чалавек вельмі далёкі ад вакалу і ніколі ў жыцці не займаецца ім. Віцэ-чэмпіёнкай Расіі стала Мары Еўдакімава бізнес вумен якая працуе ў сферы страхавання з горада Масква. Бронза дасталася рэгіянальнаму дырэктару банка ВТБ Вользе Кузняцовай.

На другі дзень, перад пачаткам гала-канцэрта, кожны ўдзельнік падарыў свой салодкі кавалачак торта кожнаму члену журы. Пасля пачастунку, адбыўся гала-канцэрт пераможцаў і артыстаў, якія гэтак жа дарылі свае песні ўдзельнікам, у знак іх падтрымкі і віншаванні з фіналам конкурсу.

Ну і вядома як заўсёды на фінале Чэмпіянату Расіі па караоке «Караоке Без Меж» было шмат карысных прызоў і падарункаў. Генеральны партнёр конкурсу караоке сістэма «Evolution» кожнаму фіналісту далі сертыфікат на зніжку 20% для набыцця караоке сістэмы «EVOBOX PLUS», а ўдзельнікам, якія занялі з 1 па 3 месцы падала 40% зніжку. Касметычная кампанія з Іспаніі «Parisa cosmetics» падарылі beauty скрыначкі з касметыкай, пераможцам прызавых месцаў. Нашы партнёры касметычная кампанія L & R, падалі сертыфікаты ў памеры 1000рублей усім фіналістам праекта. Дом адпачынку з Пскоўскай вобласці «Валынь» падала пераможцам сертыфікаты на сутачнае пражыванне ў сямейным нумары на базе адпачынку. Турыстычная кампанія «Royal Travel» падарылі пераможцам сертыфікаты ў памеры 3000 рублёў на любы тур у любую краіну свету. Нашы партнёры музычны лэйбл «Street voice" падала пераможцам першых месцаў запіс песні на студыі гуказапісу, а таксама гадзіну на студыі ўсім удзельнікам праекта. Касметычная кампанія «Solandra Miller» прыгатавала спецыяльныя прызы для ўсіх удзельнікаў занялі прызавыя месцы і членаў журы.

Прадзюсар Васіль Райскі прадаставіў пераможцам першых месцаў аўтарскія біты і аўтарскія песні. Малады рэжысёр Вольга Дымова, якая працуе з паўднёва-карэйскімі выканаўцамі, прадаставіла фіналістам занялі 3 месца - 30% зніжку на здымку кліпа, якія занялі 2 месца - 50% зніжку, а пераможцам бясплатную здымку кліпа. Ад нашага партнёра Рамана Голденберга, заснавальніка часопіса Show men's Show women's пераможцы першых месцаў атрымалі публікацыі ў часопісе.

Дзякуем за супрацоўніцтва нашых інфармацыйных партнёраў, часопісы, «SHOW WOMENS», «FRESH NEWS», Міжнародны музычна-забаўляльны партал «MOSKONEWS», гарадскі партал «ТВОЙ ЦЭНТР», «8 нота», «газета музон». Пасля віншаванняў і падарункаў, удзельнікі засталіся на огонёк і падзяліліся ўражаннямі за круглым сталом на камеру. Пасля цяжкай вакальнага бітвы фінальны вечар атрымаўся душэўны, і дружалюбны. А зусім хутка ў канцы года адбудзецца фінал сезону 2021, але гэта будзе ўжо іншая гісторыя.

Фотасправаздача. Шэф-рэдактар ​​MUSIC BOX Алена Пятрова адзначыла Дзень нараджэння

Рулькова Алена

Ўікэнд KIWANUKA на радыё JAZZ 89.1 FM

Наталля Копнина

Часопіс ESTET адсвяткаваў юбілей

Кацярына Плотка навучыць аднаўляць энергію за 7 дзён

Упершыню прайшоў Маскоўскі фінал вакальнага праекта «Кубак Масквы па караоке 2019» у намінацыі «У Міры Жывёл»