Top.Mail.Ru
17.1 C
Масква
14.06.2021
MOSKONEWS.COM Міжнародны музычна-забаўляльны партал
ПАДЗЕІ / events

Адбылася II Штогадовая цырымонія ўзнагароджання пераможцаў Усерасійскай прэміі «PERSONO года 2021»

Persono Года

21 красавіка 2021 года ў цэнтры дзелавой і забаўляльнай жыцця сталіцы, у шыкоўным маскоўскім банкетнай зале «Golden Palace», адбылася II Штогадовая цырымонія ўзнагароджання пераможцаў Усерасійскай прэміі «PERSONO года 2021», заснаваная часопісам PERSONO.

На ўдзел у прэміі было вылучана больш за 350 намінантаў, з якіх часопіс адабраў 77 пераможцаў прэміі. Лепшыя з лепшых - таленавітыя, перспектыўныя, моцныя, прадпрымальныя прафесіяналы з розных сфер дзейнасці былі ўдастоены прэміі «PERSONO года 2021». Усе яны атрымалі заслужаныя ўзнагароды за дасягненні ў сваім жыцці і прафесійнай дзейнасці за мінулы год. Гэта тыя людзі, якія дабіліся неверагодных поспехаў і вынікаў у сваёй справе і ўнеслі неацэнны ўклад у развіццё нашага грамадства.

У якасці ганаровых гасцей на мерапрыемства былі запрошаны папулярныя артысты, блогеры і вядомыя медыяперсоны: заслужаны савецкі і расійскі артыст цырка, коверный клоўн, дрэсіроўшчык котак Юрый Куклачоў; савецкі і расійскі эстрадны спявак, народны артыст Расіі Алег Газманаў; расійская тэлевядучая, урач-тэрапеўт Алена Малышава; актрыса, спявачка, тэлевядучая Эвяліна Блёданс; расійскі спявак П'ер Нарцыс; танцор, акцёр, удзельнік шоў «Танцы» на ТНТ, удзельнік кліпа групы Little Big на песню Uno Дзмітрый Красилов; расійская эстрадная спявачка Ірына Ортман; спявачка і актрыса Анэтта галілі; акцёр, тэлевядучы Першага канала Аляксей Шаранин; спявак, музычны прадзюсар, кампазітар Раман Архіпаў; спявачка, прадзюсер і мадэль Алена Кравец; спявачка, удзельніца тэлевізійнага музычнага праекта «Голас» на Першым канале Наталля Церахава; спявачка, удзельніца Еўрабачання, вядучая тэлеканала Musicbox gold Пелагея Стефогло; блогер, тэлевядучая, сольная скрыпачка, удзельніца тэлепраекта «Дом-2» Марыя Кахно; юны рок-спявак, удзельнік музычнага шоу-конкурсу «Голас. Дзеці 5 сезон »Эрык Паніч; аўтар-выканаўца ў жанры Pacifistic Pop, піяністка Максюта; блогер Кацярына Дзідзенка; расійскі видеоблогер Гусейн Гасанаў; блогер, тэлевядучая, удзельніца тэлепраекта «Дом-2» Нэлі Ермалаева; блогер, баец ММА, шматразовы чэмпіён свету і Расіі Аляксандр Зарубін; блогеры Саша Брайн, Ева Шышова, Алена Переверзев, Таццяна Куш, Кацярына Цивнаридзе, Анастасія і Анжаліка Созоник.

Арганізатарамі прэміі выступілі: заснавальнік праекта, выдавец часопіса Мікіта Лабанаў; прадзюсер прэміі, дырэктар па развіцці часопіса Яна Кірэева; галоўны рэдактар ​​часопіса Альбіна Нарсеева.

Цырымонію ўручэння прэміі правялі непараўнальныя вядучыя, абаяльныя, чароўныя прафесіяналы сваёй справы: Аляксандр Снегіром і Дана Барысава.

Увесь вечар яны стваралі асаблівую святочную інтрыгуе абстаноўку, аб'яўлялі і ўзнагароджвалі лепшых з лепшых па версіі часопіса PERSONO. Гонар адкрыцця прэміі дасталася папулярнаму жаночаму барабаннаму шоу Вольгі Чекмазовой Drums-71 і знакамітаму тэатру танца Ганны Кавалёвай Art Dance Club.

Увесь вечар на сцэне выступалі знакамітыя спевакі і артысты. Ірына Ортман прадставіла гасцям свята сваю новую песню «Самы лепшы хлопец», спявачка перамагла ў намінацыі «Лепшы музычны кліп пра каханне». Пад гарачыя апладысменты гледачоў выступіў П'ер Нарцыс з песняй Voyage, Voyage, а на сцэне разам з ім танцаваў Дзмітрый Красилов, вядомы па кліпе гурта Little Big. Спявачка Анэтта галіўся, дачка Валянціны Легкоступова, выступіла з дэбютам адной з папулярных песень мамы, «ненаглядную мой». Артыст Аляксей Шаранин прадставіў гледачам прэм'еру запальнай песні «Можа гэта каханне» і стаў пераможцам у намінацыі «Сенсацыя года». Спявачка Максюта зачаравала ўсіх сваім моцным голасам, а ўдзельнік «Голас. Дзеці 5 сезон »Эрык Паніч - драйвам. Таксама сваімі песнямі гасцей мерапрыемства парадавалі чароўныя Наталля Церахава, Пелагея Стефогло і Алёна Кравец, якая стала пераможцай у намінацыі «Самая сэксуальная спявачка года», а Марыя Кахно выканала фантастычныя музычныя кампазіцыі на скрыпцы.
Галоўным упрыгожваннем свята стала ўзрушаючае цыркавое шоу пухнатых артыстаў і блогераў альпака Марціна, Ламы Міланы і іх дочкі мікс пад кіраўніцтвам артыстаў Расійскай кампаніі цыркаў Дзмітрыя Мікалай і Дар'і Тарасавай «экзотыка-шоў». Яны падарылі гасцям свята яркае і феерычнае прадстаўленне з удзелам дрэсіраваных жывёл. У фінале нумары пушысцікаў ўзнагародзілі пераможцаў пяшчотнымі пацалункамі.

Узрушаючымі унікальнымі люстранымі вобразамі люстраное шоу Go Show ўпрыгожыла welcome-зону прэміі, а ТикТокеры магіка VAshow і TTpool ўвесь вечар радавалі гасцей мерапрыемства сваімі незвычайнымі фантастычнымі светлавымі касцюмамі.

Вялікая ўвага прыцягнуў да сябе чалавек-легенда, заслужаны народны артыст Расіі, заснавальнік тэатра котак Юрый Куклачоў, які карыстаецца вялікай павагай сярод прадстаўнікоў розных пакаленняў і з'яўляецца любімцам дзятвы.

На працягу ўсяго вечара госці свята дзяліліся сваімі прафесійнымі і творчымі планамі на гэты год, распавялі пра свае чаканні і ўражанні ад прэміі, мелі зносіны з журналістамі і адчувалі, што гэта значыць - быць Persono года.
Цудоўным заключным акордам вечара стала разразанне шыкоўнага сьвяточнага торта, створанага прафесійнымі рукамі таленавітага кандытара-мастака Вольгі Бос.

Мерапрыемства прайшло пры падтрымцы партнёраў: артыстаў Расійскай кампаніі цыркаў «экзотыка-шоу» Дзмітрыя Мікалай і Дар'і Тарасавай, люстранога шоу Go Show, барабаннага шоу Drums-71, тэатра танца Ганны Кавалёвай Art Dance Club, кандытарскай Вольгі Бос, легендарнага брэнда лячэбнай касметыкі «Конская сіла» (Horse Force) , студыі food-фларыстыкі «Імперыя букетаў», выдавецтва «МІФ», кампаніі па вытворчасці дэсертаў без цукру ZERO SCHOOL, сэнсарнага музея «Прагулка ў цемры», крамы дзікай рыбы і натуральных далікатэсаў з Поўначы «Азбука Поўначы», брэнда упрыгожванняў «Nova Style », прыроднай вады TASSAY, кампаніі« Рускае Белае Золата », вінакурні« Мысхако », сеткі спартыўных студый REBOOT, клінікі эстэтычнай медыцыны« New Mamas Clinic », гасціннага падворкаў Рыгора Лепса, кампаніі FOOD MILK і праекту« Ваша Ферма », кампаніі FUN. FONTAN, студыі пракату сукенак «Viktory Dress Rent», бармэн-шоў «EVENT HOOLIGANS», кампаніі «Masterd & cor», кампаніі «DeliveryONE».

Падрабязны відэасправаздачы цырымоніі ўзнагароджання пераможцаў прэміі вы можаце паглядзець на YouTube-канале «Часопіс PERSONO».

А цяпер спіс пераможцаў Усерасійскай прэміі «PERSONO года 2021».

Лепшыя з вобласці медыцыны і здароўя:

-Малышева Алена Васільеўна, расійская тэлевядучая, урач-тэрапеўт, кардыёлаг, педагог, вядучая тэлепраграм «Здароўе», «Жыць здорава!» на Першым канале (намінацыя «Лекар года»);
-Аванова Вольга Юр'еўна, намеснік галоўнага лекара шматпрофільнага Маскоўскага стацыянара (намінацыя «Лепшы эксперт у медыцыне»);
-Богословенко Максім Пятровіч, психосамотолог, гипнотерапевт, практыкуючы кинезиолог, бізнэсмэн, заснавальнік брэнда A & M Professional (намінацыя «Лепшы спецыяліст у галіне аднаўлення арганізма з дапамогай псіхатэрапіі і кинезиотейпирования»);
-Диденко Кацярына Генадзьеўна, прафесійны правізар, блогер (намінацыя «Правізар года»);
-Дробышева Ганна Уладзіміраўна, нутрыцыёлага, спецыяліст па карэкцыі вагі, аўтар праграмы пахудання праз аздараўленне арганізма «трапіў ў S» (намінацыя «нутрыцыёлага года»);
-Кремнёва Таццяна Аляксандраўна, аўтар цэнтра sonmalysha.ru, нейрапсіхалогія, матыватар (намінацыя «Лепшы праект па дзіцячым сну»);
-Лавров Андрэй Анатольевіч, тэлевядучы, эксперт па стаматалогіі тэлеканала Доктар ВГТРК, заснавальнік медыцынскага праекта Smile Atelier (намінацыя «За прарыў у развіцці стаматалогіі»);
-Разиньков Павел Мікалаевіч, урач-стаматолаг (намінацыя «Стаматолаг года»);
-Шишова Ева Аляксандраўна, дыетолаг, матыватар, эксперт у галіне харчавання, аўтар буйнога праекта ідэальнага цела ToSTART (намінацыя «Дыетолаг-матыватар года»);
«Школа складнасці» (намінацыя «Лепшая школа па зніжэнні вагі»).

Лепшыя з галіне грамадскага харчавання:

-Саматаева Акмарал, заснавальнік сэрвісу «выязной бяседа», стваральнік аўтарскага курсу «Бізнес пакет для кухароў» (намінацыя «Лепшы Шэф-кухар Казахстана», намінацыя «Лепшы кулінарны онлайн-курс Казахстана»);
-Созоник Анжаліка Аляксандраўна, блогер Инстаграм (намінацыя «Лепшы кулінарны блог»);
-Тодурова Алена Вячаславаўна, эксперт у галіне сталовага і віннага этыкету, сузаснавальніца Клуба NeL (намінацыя «Самы элегантны food-блогер»);
-Жакупова Індзіра, кіраўнік сеткі Алтын Шэф (намінацыя «Шэф-кухар года»).

Лепшыя з галіне адукацыі:
-Виера Ганна, коуч, эксперт Першага канала, заснавальнік коннаспартыўнай трэніровачнай базы «Віера» (намінацыя «Коуч года»);
-Климанов Сяргей Аляксандравіч, бізнесмен, коуч, спецыяліст па псіхалагічным кансультаванні, і Чарнышова Алена Алегаўна, прафесійны Нумаролаг, - стваральнікі праграм «Хуткі Старт» і «Матрыца Адносін» (намінацыя «Унікальны онлайн-праект па раскрыцці патэнцыялу асобы і паляпшэнню жыцця») ;
-Малиновская Наталля Аляксандраўна, блогер, прадпрымальнік, аўтар курсаў на заробку на інтэрнэт-прафесіях (намінацыя «Лепшы блог па онлайн-навучання»);
-Нурланбаева Адына, першы чэмпіён Казахстана па скорочтению, заснавальнік Міжнароднай школы скорочтения (намінацыя «Лепшы трэнер па скорочтению»);
-Счастливая Святлана Віктараўна, трэнер, коуч ў сферы дабрабыту чалавека, сооснователь онлайн-школы «PRO Грошы» і «Клуба шчаслівых людзей» (намінацыя «Лепшы навучальны курс па выкананні жаданняў« Формула Мары »);
-Тимергалеева Рузиля Равильевна, бізнес-коуч, стваральнік праграмы для прадпрымальнікаў «Мой першы мільён», заснавальнік гіпермаркетаў «Бярозка» і фітнес-цэнтра «Матуру» (намінацыя «Бізнес-трэнер года»);
- «Цэнтр Фёдаравай Кацярыны», заснавальнік і дырэктар цэнтра, Кацярына Фёдарава, - сямейны псіхолаг, сэкс-коуч, аўтар больш за дзесятак кніг і сотні онлайн-курсаў (намінацыя «Лепшая онлайн-школа»);
-Цивнаридзе Кацярына Аляксандраўна, блогер, стваральнік курсаў аб заробку на інтэрнэт-прафесіях (намінацыя «Заснавальнік лепшай онлайн-школы па заробку на інтэрнэт-прафесіях»).

Лепшыя з галіне культуры і мастацтва:
-Куклачев Юрый Дзмітрыевіч, заслужаны савецкі і расійскі артыст цырка, коверный клоўн, дрэсіроўшчык котак (намінацыя «За ўклад у развіццё культурнага і духоўнага выхавання падрастаючага пакалення»);
-Газманов Алег Міхайлавіч, савецкі і расійскі эстрадны спявак, кампазітар, паэт, акцёр, прадзюсар, заслужаны артыст РФ, народны артыст (намінацыя «Легенда года. За ўклад у развіццё патрыятычнай музыкі»);
-Архипов Раман Ігаравіч, музыкант, спявак, музычны прадзюсар, кампазітар, выпускнік «Фабрыкі Зорак 6», былы ўдзельнік гурта «Чэлсі» (намінацыя «Лепшы мужчынскі голас»);
-Ортман Ірына Віктараўна, расійская эстрадная спявачка, тэлевядучая, салістка групы «Тутсі», сольная выканаўца (намінацыя «Лепшы музычны кліп пра каханне»);
-Кравец Алёна Уладзіміраўна, расійская актрыса, спявачка, прадзюсер і мадэль (намінацыя «Самая сэксуальная спявачка года»);
-Блёданс Эвеліна Висвальдовна, актрыса, спявачка, тэлевядучая, заснавальнік дабрачыннага фонду дапамогі людзям з асаблівасцямі развіцця «Мы ўсе розныя» (намінацыя «Дабрадзей года»);
-Шаранин Аляксей Сяргеевіч, акцёр, тэлевядучы Першага канала, артыст у сферы шоу-бізнесу, паэт, член Саюза пісьменнікаў Расіі (намінацыя «Сенсацыя года»);
-Ермолаева Нэлі Алегаўна, блогер, тэлевядучая, вядучая кулінарнага шоу «Ермалаева у пакуце», аўтар кнігі «Каханне не па сцэнары», ўладальніца брэнда адзення «Ой самая» (намінацыя «Лепшая кніга па дасягненню поспеху»;
-Лара Чайка, наватар-жывапісец, скульптар-дэкаратар, дызайнер інтэр'еру, майстар мастацкай татуіроўкі (намінацыя «Лепшы сучасны мастак»);
-Прошкина Яна Аляксандраўна, пачаткоўка тэлевядучая, спікер тэлеканала «Масква 24», блогер па фларыстыцы, студыі фуд-фларыстыкі «Імперыя букетаў» (намінацыя «Лепшы крэатыўны прадпрымальнік года ў галіне food-фларыстыкі« Імперыя букетаў »);
-Чоха Наталля Анатольеўна, блогер, вядучы спікер, эксперт па этыкету, фінансах і псіхалогіі, заснавальніца культурна-адукацыйнага Клуба NeL (намінацыя «Лепшы эксперт па этыкету і культуры»).

Лепшыя з галіне кіравання бізнесам і фінансамі:
-Ахметдинов Радзік Рафаілавіч, топ-дырэктар, магістр Міжнароднага кансалтынгавага холдынгу Life is Good, ліцэнзаваны і практыкуючы бізнес-трэнер Міжнароднай акадэміі IBA (намінацыя «Бізнесмен года»);
-Ахметдинова Дынара Рафаілаўны (намінацыя «Business Woman года»);
-Ахметдинов Рафаіл Радикович (намінацыя «Фінансавы кансультант года»);
-Габидуллин Арслан Ринатович, заснавальнік кампаніі Lifehacker, заснавальнік экодвижения Greenbillionworld (намінацыя «ЭКА-прадпрымальнік года»);
-Грудин Андрэй Аркадзьевіч, прадзюсер онлайн-школ, заснавальнік прадзюсарскага цэнтра «Эволюционика», эксперт у галіне аддаленага менеджменту (намінацыя «Лепшы прадзюсар онлайн-школ»);
-Кирпичникова Таццяна Сяргееўна, рэгіянальны кіраўнік Міжнароднага кансалтынгавага холдынгу Life is Good (намінацыя «Бізнес-кансультант года»);
-Нагорная Лана, трэйдар, выкладчык, спікер, блогер, стваральнік онлайн-школы па інвесціраванню і трэйдзінг (намінацыя «Эксперт года ў галіне трэйдзінгу і інвестыцый»);
-Новосёловы Алег Аляксандравіч і Алеся Аляксандраўна, Top Leaders па криптовалюте (намінацыя «Прарыў года ў сферы IT-тэхналогій BLOCKCHAIN»);
-Строкин Сяргей Андрэевіч, уладальнік кампаніі па арэндзе smart-катэджаў са штучным інтэлектам «Ёлкі» (намінацыя «Лепшы бізнес-праект па інвесціраванню»);
-Счастливый Дзмітрый Віктаравіч, бізнес-трэнер, заснавальнік онлайн-школы «ProДеньги», суполкі інвестараў «Клуб Шчаслівых Людзей» (намінацыя «Інвестар года»);
-Цветков Ігар Андрэевіч, уладальнік інвестыцыйнай кампаніі Save & MultiPly Capital, аўтар праграмы па трансфармацыі мыслення «Жыццё і Мысленне прадпрымальнікаў» (намінацыя «Лепшая аўтарская праграма па стварэнні бізнес-акселератара Tsvetkov & Partners Corporation»).

Лепшыя з вобласці архітэктуры і дызайну:
-Design Studio ITAL, міжнародная сямейная студыя дызайну, заснавальнікамі і ўладальнікамі якой з'яўляюцца Іван і Анастасія Тащевы (намінацыя «Сямейная дызайн-студыя года»);
-Баленко Крысціна Аляксандраўна, саўладальнік кампаніі міжнароднага ўзроўню па вытворчасці мэблі, заснавальнік мэблевых брэндаў BTS і «Сям'я Мебелони» (намінацыя «Прадпрымальнік года ў сферы мэблевага бізнэсу»);
-Кузнецова Валерыя Аляксандраўна, дызайнер інтэр'ерных карцін, упрыгожванняў з бронзы і з фурнітуры (намінацыя «Крэатыўны праект года»);
-Ситников Пётр Дзмітрыевіч, заснавальнік кампаніі «новострой Камфорт» (намінацыя «Самая надзейная кампанія па рамонце і дызайне», намінацыя «Прарыў года»).

Лепшыя з вобласці маркетынгу, рэкламы і PR:
-Саша Брайн, блогер, галоўная «Арыэль Инстаграм» (намінацыя «Самы шчыры блогер»);
Гусейн Гасанаў, расійскі видеоблогер, уладальнік ўласнага брэнда мужчынскага адзення GG (намінацыя «Халасцяк года»);
-Жбанков Дзмітрый Яўгенавіч, заснавальнік шматпрофільнай майстэрні Masterd & cor (намінацыя «За ўклад у развіццё event-індустрыі»);
-Зарубин Аляксандр Паўлавіч (Саша Стоўн), блогер, артыст, баец ММА, шматразовы чэмпіён свету і Расіі (намінацыя «Лепшы спартыўны блогер-матыватар»);
-Конф Наталля, блогер, лідэр у нішавыя парфумерыі (намінацыя «Лепшы парфумерны блог»);
-Кохно Марыя, блогер, тэлевядучая, сольная скрыпачка, удзельніца тэлепраекта «Дом-2» (намінацыя «Самы стыльны блогер»);
-Насыров Фаррух (намінацыя «Лепшы арганізатар CIVEAWAY конкурсаў ва Ўзбэкістане»);
-Переверзева Алена, блогер, матыватар (намінацыя «Блог без кампрамісаў»);
-Тарасенко Святлана Сяргееўна, блогер, ўладальніца анлайн-крама карэйскай касметыкі (намінацыя «Лепшая мама-блогер»);
-Теологов Ігар Леанідавіч, генеральны прадзюсер тэлеканала «ТЕО-ТВ» (намінацыя «Тэлевізійны прадзюсер года»);
-Третьякова Аксана Вячаславаўна, эксперт па брэндынгу, собственница брэндынгавыя агенцтва PTICEN_DESIGN (намінацыя «брэндынгавыя агенцтва года»).

Лепшыя з Бьюті-сферы:
-Svensson Industrial, прэміяльны брэнд фітнес-абсталявання шведскага паходжання (намінацыя «Лепшы дызайн фітнес-абсталявання»);
-Алиева Зарэма Асланбековна, ўладальніца сеткі салонаў прыгажосці, фітнес-клуба «Mix fit», першы ў Расіі вытворца абсталявання для лазернай эпіляцыі (намінацыя «Лепшы бізнэс у Бьюті-сферы»);
-Горбачёв Генадзь Уладзіміравіч, расійскі fashion-дызайнер, эксперт у моднай індустрыі, заснавальнік брэнда GG, спартсмен, матыватар (намінацыя «Лепшы дызайнер»);
-Есенова Фаціма Хасамбековна, Бьюті-блогер (намінацыя «Бьюті-блогер года»);
-Карина Вікторыя Аляксандраўна, заснавальнік навучальнага Бьюті-цэнтра EVO, аўтар курсу-бэстсэлера па перманентном макіяжы «100% майстар» (намінацыя «Лепшая школа па перманентном макіяжы»);
-Куликова Ганна Мікалаеўна, касметолаг, трэнер міжнароднага ўзроўню па перманентном макіяжы PM Group, трэнер Velvet павек і броваў (намінацыя «Касметолаг года»);
-Татьяна Куш, блогер, нутрыцыёлага, спецыяліст па карэкцыі вагі і псіхалогіі харчовай паводзінаў, фітнес-трэнер, аўтар кнігі «Кіраўніцтва па правільным харчаванні і зніжэння вагі» (намінацыя «Жанчына года»);
-Левчук Ірына Міхайлаўна і Краснопёрова Наталля Міхайлаўна, матывацыйны бізнес-спікеры, рэзідэнты Club 500, саўладальнікі сеткі навучальных цэнтраў, вытворцы прафесійных матэрыялаў, сродкаў і фарбавальнікаў для броваў і павек (намінацыя «Бізнес-поспех года»);
-Пандырева Крысціна Іванаўна, дырэктар мадэльнай акадэміі BLACKi (намінацыя «Лепшая мадэльная акадэмія»);
-Созоник Анастасія Уладзіміраўна, блогер, артыстка, дырэктар дабрачыннага фонду імя Доктара Капила «Ратуйце жыццё», стваральнік онлайн-фітнес-праекта «Перазагрузка» (намінацыя «Топавы фітнес-праект №1 у Расеі»);
-Шакая Цемур Канстанцінавіч, стваральнік унікальнага брэнда лячэбнай касметыкі «Конская сіла» (намінацыя «HORSE FORСE Брэнд № 1»).

Лепшыя з сферы абслугоўвання:
-Анаэль Марыя, Нумаролаг, спявачка, аўтар кніг-бэстсэлераў і топавых курсаў па нумаралогіі (намінацыя «Лепшы Нумаролаг»);
-Бошкович Паліна Уладзіміраўна, кансультант у галіне астралогіі і таро, заснавальнік і распрацоўшчык метаду па падборы кадраў і персаналу «астралагічны рэкрутынгу» (намінацыя «Астролаг года»);
-Зелина Марыя Генадзьеўна, міжнародны жаночы псіхолаг, заснавальніца школы для жанчын «Шлях да жаночага шчасця» (намінацыя «Лепшы жаночы псіхолаг");
-Левина Лізавета Канстанцінаўна, таролагі, псіхолаг, аўтар сістэмы «Таропсихология» і унікальнай калоды «Кніга Жыцця» (намінацыя «Колода Таро года»);
-Пугачёва Лада Фяритовна, юрыст, член міжнароднага саюза Юрыстаў, член Савета Дырэктараў кампаніі «Шакаладніца» (намінацыя «Юрыст года»);
-Фати Текеева, блогер, ўладальніца вясельнага бізнесу, аўтарскай вясельнай школы па дэкору / фларыстыцы і арганізацыі вяселляў (намінацыя «Творчы вясельны блогер»);
-Ященко Валянціна Віктараўна, адвакат (намінацыя «Адвакат года»).

У Маскве адбыўся грандыёзны Калядны баль «Зоркі за шчаслівую сям'ю»

moskonews

Пятая Рэальная прэмія Russian Music Box 2017. чырвоная дарожка

Рулькова Алена

У Маскве прайшоў фінал вакальных Праекта «Кубак Масквы па Караоке_2019»

Наталля Копнина

Арт-праект «Сучасны жывапіс эпохі постмадэрнізму XXI стагоддзя»

Рулькова Алена

Фотасправаздача. Шэф-рэдактар ​​MUSIC BOX Алена Пятрова адзначыла Дзень нараджэння

Рулькова Алена

Хабибка не выстаяў на сцэне прэміі «SHOW Машына AWARDS»

moskonews
ArabicArmenianAzerbaijaniChinese (Simplified)EnglishFrenchGeorgianGermanGreekHebrewHindiItalianJapaneseKoreanPortugueseRussianSpanishTajikTurkishUzbek